Zábradlia sa používajú všade, kde potrebujeme mať oporu pri chôdzi alebo na miestach, kde sa chceme bezpečne oprieť. Teda na interiérových a exteriérových schodiskách, vo vonkajších terasách či na balkónoch, z ktorých si chceme bezpečne vychutnať výhľad. Dnes už ale dobre vieme, že od nich neočakávame iba túto hlavnú funkciu, ale chceme od nich, aby aj nejako vyzerali a do daného priestoru sa výborne prispôsobili aj po estetickej stránke.

schodisko, schody

Preto uprednostňujeme estetické materiály, čo je ale dôležitejšie tak materiály, ktoré by takisto niečo vydržali, poradili by si napríklad aj s vonkajšími podmienkami a udržali by si tak svoju estetiku čo možno najdlhšie. Práve v týchto prípadoch preto do hry vstupuje odolné antikorove zabradlie, ktoré má tendenciu odolávať aj náročnejším vplyvom poškodenia a umiestňuje sa aj do exteriérových častí pozemku.

Z toho dôvodu, že v tomto prípade vravíme o antikore, o odolnom materiáli tohto zábradlia, ktoré si dlhodobo udržiava svoj vzhľad a ustojí tiež náročnejšie podmienky spojené napríklad s vonkajšou zmenou teplôt, s dažďom, so škodlivými mechanickými či chemickými faktormi.

  • Práve preto sa tento typ zábradlí ideálne hodí tiež do exteriérov a vonkajších priestranstiev.

schody, zábradlie

Čo ale neznamená, že sa primárne musí využiť len tam, s nerezovým zábradlím sa často stretávame aj v interiéri- kvôli jeho estetike a luxusnému dizajnu. Aj vo vnútri oceňujeme fakt, že nerez (antikora) potrebuje len minimálnu údržbu a skoro so všetkým si poradí sama- zábradlie je vhodné občas prebehnúť handričkou a pre uchovanie lesklosti je možné používať špecializované prípravky. Odolné a trvácne vlastnosti tejto výroby sú však pochopiteľne ešte cennejšie pri vonkajšom využití.

  • Zábradlie má vďaka odolnému materiálu dlhú životnosť a čo je pri týchto prvkov takisto podstatné- dlhodobo si uchováva tiež svoju pevnosť a stabilitu.