Otvoriť okno v byte bez obáv z toho, že by vám mohlo spadnúť na hlavu alebo sklenené dvere v celo presklenej stene bezpečne posunúť do strany, to všetko sú činnosti, ktoré si vyžadujú tie najprísnejšie bezpečnostné opatrenia, lebo každodenné používanie týchto prvkov sa stáva rutinou a všetky súčasti v nich musia plniť svoju funkciu na 100%. Na to, aby to tak aj bolo, dozerajú výrobcovia, ktorí to všetko prinášajú na trh.

Pohľad cez okno môže upokojovať

Už dávno sme si zvykli, že dvere nemusia byť iba drevené, steny z tehál či betónu, ale môžeme ich nahradiť napríklad sklom. Zo skla dokážeme zostaviť takmer celý priestor, steny, priečky, dvere, okná ba aj fasády, pretože už existujú aj bezpečné spôsoby ako ich spájať, napríklad do hliníkových rámov alebo navzájom nerezovými úchytmi, ktoré sa vyrábajú v dizajnovo netradičných tvaroch.

Všetky spomínané sklenené prvky a zariadenia či vybavenie interiérov, ale aj exteriérov, si vyžadujú perfektný súlad ich súčiastok, aby v konečnom dôsledku vytvorili jeden funkčný celok. My ako zákazníci a spotrebitelia máme možnosť vidieť už hotové produkty v praxi, ale odborníci vedia, že hnacím motorom sú v mnohých prípadoch množstvá drobných, ale nenahraditeľných kúskov.

Dôležitá súčasť okien či dverí

Fasáda domu či sklenené priečky s dverami, ktoré sa otvárajú alebo posúvajú, sú na pohľad prevažne zo skla, ale pri objednávaní týchto realizácií sa nezaobídete bez mnohých ďalších súčastí, napríklad:

-bodových úchytov, kam patria aj montážne kľúče či bodový úchyt pre zrkadlá

-dverových úchytov, tam zaraďujeme madlá pre posuvné či otváravé dvere, cylindrické vložky,

-rámov, k nim patria stabilizačné skrutky či rohový montážny uholník

-dverových montážnych profilov alebo posuvných systémov s prvkami ako vozík -spona, dverný doraz, koľajnice horné, spodné a veľa iných.

Každý prvok kovania na sklenené dvere lmmont.sk je navrhovaný v trende s dizajnom v tomto segmente, spĺňajú praktické, ale hlavne estetické požiadavky zákazníkov, aby boli vhodným doplnkom každého interiéru.