Keď vám príde výplata, mali by ste si veľmi zvážiť, ako si svoje peniaze rozdelíte. Musíte zaplatiť povinné platby, ktorými sa nevyhnete. Povinnými platbami mám na mysli mesačnú splátku hypotéky, službytu, splátka za plyn, elektrickú energiu, mobil, internet. Ak splácate nejaké pôžičky, musíte ich pravidelne mesačne splácať, aby ste sa vyhli zbytočnému navyšovaniu vašej pôžičky. Úroky vám nabiehajú každým dňom. Nezisková spoločnosť je práve zisková na vašich úrokoch. Žiť s vedomím, že ste mali od niekoho požičané peniaze, ktoré dlho musíte splácať, nie je príjemné. Stalo sa mi to.

zmluva na pôžičku

Chcela som viac peňazí, aby som si kúpila svoje vlastné ojazdené auto, nech sa nebojím šoférovania. Požičala som si na to peniaze z nebankovej spoločnosti. Avšak neskôr som potrebovala ďalšie peniaze na výdavky okolo auta. Potom sa stalo to, že som tieto splátky len odkladala, lebo som nemala na ne peniaze. Z tých relatívne malých súm som sa dostala do takých finančných problémov, že som nevedela, ako sa mám z nich dostať von. Kopili sa len splátky a v poštovej schránke som mala vždy samé upomienky od rôznych neziskových spoločností.

peniaze

Takýmto štýlom cesta nevedie.  Ak by som nemala pri sebe svojho najmilšieho manžela, ktorý mi pomohol, nedostala by som sa z finančných problémov až možno po celý svoj život. Poradím vám. Vtedy som veľmi chcela auto, na ktoré som nemala nasporené peniaze. Teraz, keď sa na to spätne pozriem, už by som ani auto nechcela mať a zbytočne som si narobila dlhy. Vždy si dopredu premyslite, ak si potrebujete niečo kúpiť, či je to pre vás až také nevyhnutne potrebné. Neurobte si dlhy. Ak ste si náhodou aj požičali peniaze od nejakej neziskovej spoločnosti, skúste ich čo najskôr vrátiť. Viete, aký je to úžasný pocit, keď vám raz prestanú chodiť upomienky do poštovej schránky? Verte mi, zažila som to. Nie je to nič príjemné.