Krok 1: Vysajte sedačky dôkladne.
Začnite tým, že vysajete všetky voľné úlomky a nečistoty. Nezabudnite dobre povysávať rohy, kde sa zvykne najviac nečistôt usadzovať. Je dôležité dobre povysávať sedačky, lebo potom budú pripravené na ďalšie procedúry. Nezabudnite používajte aj nadstavce na vysávač.

kožené sedačky

Krok 2: Použite čistiaci prostriedok na kožu.
Použite svoj obľúbený čistič na kožu a roztrite ho kefkou s jemnými štetinami, aby ste jemne vyčistili zažratú špinu. Použite kvalitný čistič na kožu, radšej zainvestujte peniaze a potom určite nebudete ľutovať a vaše kožené sedačky budú stále vyzerať ako nové.

Krok 3: Utrite ich.
Použite čistú, suchú handričku, vyrobenú z mikrovlákien, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť. Sedadlá zostanú trochu vlhké na dotyk, ale to za pár minút vyschne. Ak by to nevyschlo, tak potom to znovu utrite čistou jemnou handričkou do sucha. Na ďalší krok musia byť sedačky úplne suché.

vozidlo

Krok 4: Použite kondicionér.
Použite svoj obľúbený kožený kondicionér veľkoryso a rovnomerne. Zabráňte tomu, aby sa nahromadil v jednej oblasti, uistite sa, že máte rovnomerné pokrytie kondicionéru na vašich kožených sedačkách. Dobrý kondicionér na kožu ju bude udržiavať vlhkú a bude zabraňovať praskaniu a súčasne poskytuje UV ochranu na udržanie farby. Zakúpte si kondicionér z tej istej značky, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Po aplikácii nechajte 4-6 hodín sedačky absorbovať kondicionér.

Krok 5: Vyčistite zbytky kondicionéru.
Pomocou čistej a suchej handričky z mikrovlákien utrite všetok prebytočný kondicionér a potom sedačky úplne vysušte.
Vynaloženie niekoľkých minút na túto rutinu každých 3 až 6 mesiacov zabezpečí, že vaše sedačky budú dlho vyzerať ako nové. Takže radšej si sedačky pravidelne v aute ošetrujte a uvidíte, že sa vás vaši známy budú pýtať, ako je možné, že máte tak krásne sedačky, tak dlhú dobu.
Nezabudnite ani na exteriér auta a ošetrujte jeho lak. Mali by ste ho aj leštiť, buď sami, alebo ho dajte preleštiť nejakému profesionálovi. Takto bude vaše auto v úžasnom stave a vy sa za neho nebudete hanbiť, ale budete sa z neho radovať dlho rokov.