Dnešné mobily sú už štýlovejšie, výkonnejšie, inteligentnejšie. Napriek tomu nám ale ani takýto smartphone nevydrží večne a po čase sa na ňom začnú prejavovať rôzne chyby. Predsa aj v dnešnej dobe chytrých telefónov ľudia často kupujú nové, nakoľko s tými staršími už z nejakého dôvodu nie sú spokojní. Pritom smartphone je zariadenie, ktoré nás sprevádza každý deň. Už dávno nám neslúži len na volanie, ale používame na ňom mnohé aplikácie, prezeráme internet či robíme na ňom pekné fotky, ktoré si do neho ukladáme ako naše spomienky. Preto je v dnešnej dobe dá sa povedať výsadou – mať plne funkčný a výkonný chytrý telefón. 

Prezeranie mobilu

Kedy a v akom prípade by ste mali začať seriózne rozmýšľať nad kúpou nového mobilu?

Operácia s mobilom a konkrétne s aplikáciami je pomalá. Chod zariadenia vôbec nie je hladký, skôr naopak. Pri spúšťaní každej aplikácie čakáte, takmer pri každom kroku sa aplikácie dlho načítavajú a dokonca zasekávajú. Apky a hry pre mobily sa zdokonaľujú a tým pádom sú aj hardvérovo náročnejšie. To, čo vládal utiahnuť váš smartphone pred piatimi rokmi, nemusí tak hladko utiahnuť dnes. Dôležité je mať hlavne výkonnejší procesor a väčšiu operačnú pamäť RAM. Výkonnejšia RAM-ka vám navyše umožňuje mať spustených niekoľko aplikácií naraz pri plynulom chode bez zasekávania. Ak má zariadenie nedostačujúce parametre, apky sa môžu takisto stále vypínať a zasekávať.

Mobil, Instagram

Mnohí ľudia si kupujú smartphone z dôvodu, aby mali po ruke zároveň kvalitný fotoaparát. Teda aby s ním mohli robiť kvalitné fotky. Aj z tohto hľadiska sa ale telefón môže postupne znehodnotiť. Párkrát vám spadne na zem, pukne fotoaparát a fotky budú o ničom. Alebo niekedy len stačí, ak sa nadobro zapráši šošovka alebo ak sa poškriabe. Tieto faktory budú mať za následok menej kvalitné až rozmazané fotografie. Na batériu už nie je taký spoľah ako kedysi. A niet sa čomu čudovať, vaše zariadenie používate každý deň, niekoľko rokov. Ak vás už nebaví znižovať jas, vypínať wifi a rušiť programy aby ste šetrili vašou slabou batériou, je to ďalší dôvod na kúpu nového zariadenia.