Zábradlie ako také je neoddeliteľnou súčasťou bezpečnostných prvkov domov, bytov či iných funkčných budov. Nemusí však plniť len túto bezpečnostnú funkciu. Zábradlie môže byť aj pekné, elegantné a moderné a prinášať šmrnc do interiéru a exteriéru. Zábradlia môžu byť vyrobené z dreva, skla, hliníku, nehrdzavejúcej ocele a môžu byť pozinkované či nerezové. A práve nerezové zábradlie je veľmi zaujímavou alternatívou novodobého trendu čistej línie či industriálneho štýlu. A práve preto sa mu budeme viac venovať v nasledujúcom článku.

zábradlie

Jednou zo spoločností zameraných na výrobu a montáž okrem iného aj oceľových zábradlí je spoločnosť LM – MONT, na ktorej výrobky vysokej kvality sa dnes zameriame. Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 2008 a postupne rozširuje svoje portfólio vysoko kvalitných výrobkov. Na začiatok by sme si asi mohli povedať niečo viac o jeho početných výhodách. Okrem už vyššie spomínanej funkčnosti a estetického prvku je to hlavne veľmi dlhá životnosť (až niekoľko desiatok rokov) a pritom si zachováva nezmenený pôvodný stav. Nie je potrebná žiadna povrchová úprava a v rámci údržby postačí pravidelné odstraňovanie nečistôt a občasné leštenie. V exteriéry bude zábradlie vystavené prirodzene vyšším nárokom a preto sa vyrába v prevedení zo silnejšej a odolnejšej nehrdzavejúcej ocele. Preto sa doporučuje ho aspoň raz za rok preleštiť na tento účel špecializovanými prípravkami.

nerezové zábradlie

Balkónové, terasové či schodišťové nerezové zábradlie je možné vyhotoviť v rôznych realizáciách. Základom je stĺpikové kotviace zábradlie do ktorého možno následne osadiť či už oceľové alebo sklenené prvky či výplne. Na uvedené sklenené výplne spoločnosť používa lepené sklo connex, ktoré je nekalené a používa sa v čírom alebo mliečnom prevedení. Na záver ešte treba podotknúť, že oproti niektorým iným alternatívam je cena nerezového zábradlia o niečo nákladnejšia. Avšak pri nenáročnej údržbe, nepotrebnosti povrchových úprav a veľmi dlhej životnosti sa vstupná investícia samozrejme vráti.