Pokrok ide stále dopredu a posun vpred k novšej generácii je vidieť aj na nových videohrách a herných konzolách. Next-gen herná konzola PlayStation 5 vám dopraje doposiaľ nevídaný herný zážitok. Ak chcete hrať hry najnovšej generácie, ide o tú správnu voľbu. Vychutnajte si hry v dokonalej grafike a s rýchlym výkonom vďaka tejto hernej konzole, ktorá beží v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu (FPS). Na tejto najnovšej hernej konzole sa zahráte takmer každý nový herný titul, ale aj niekoľko exkluzívnych titulov, ktoré na inom zariadení nespustíte. PS5-ka má pred sebou svetlú budúcnosť a bude herným trendom minimálne na ďalších 7 rokov. 

HráČ videohier

Táto next- gen konzola je pochopiteľne výkonnejšia, než jej predchodca PlayStation 4 Pro, do ktorého sa ešte aj dnes predáva množstvo najpopulárnejších herných titulov a má obrovskú fanúšikovskú základňu po celom svete. PS5 však pomaly ale isto preberá jej miesto na tróne. Videohry majú na nej ešte viac presvedčivejšiu grafiku, ktorá sa ešte viditeľnejšie prispôsobuje realite. 

Ak by ste mali záujem o kúpu tohto „herného dela“, tak si poriadne prečítajte ponuku, nakoľko na trhu sú dostupné dva varianty. Konzola PS5 s optickou mechanikou (na prehrávanie diskov) alebo o niečo lacnejšia Digital Edition (bez optickej mechaniky a možnosti prehrávať disky). Výkonnostné parametre a hardvér sú však totožné a v podstate aj samotný dizajn (až na chýbajúcu mechaniku v Digital Edition). Ktorá z týchto možností by teda lepšie vyhovovala vám?

Hranie videohier

PlayStation 5 s optickou mechanikou
Pravdepodobne uprednostnia „old school“ hráči, ktorí naďalej preferujú kúpu fyzických diskov pred digitálnou distribúciou. Ak si chcete kupovať fyzické kópie miesto digitálnych, určite preferujte túto možnosť. Tá je ale vhodná aj pre tých, ktorí chcú túto konzolu využívať nielen na hranie, ale aj ako kvalitný Blue- ray prehrávač na pozeranie filmov. 

PlayStation 5 Digital Edition
Pokiaľ ste z tých, ktorí si objednávajú hry digitálne, a teda nepotrebujú fyzické kópie hier, s touto verziou budete spokojní a navyše ušetríte. Videohry budete do vášho zariadenia inštalovať cez internet.