Mesto Piešťany sa rozrastá rovnako ako ostatné časti Slovenska, takže aj tu je potrebné poskytovať služby rozličného charakteru, medzi ktorými je čistenie kanalizačného potrubia, jeho monitoring a iné inštalatérske práce. Preto vznikli aj odborné firmy, k dispozícii sú 24 hodín denne aj počas voľných dní. Pri upchatí kanalizácie sa odpad z domácností alebo iných prevádzok už nemôže dostať ďalej, a tak sa častokrát vracia späť do drezu či WC a podobne, čo je dosť veľký problém. V takom prípade už prichádza čas na prácu odbornej firmy, ktoré potrubie vyčistí, a to krtkovanie Piešťany jednou z dvoch metód: vysokotlakovou alebo elektromechanickou. Obe sú účinné, rýchle a vyčistenie potrubia pre zákazníkov nie je finančne nákladné.

Toaleta nebude funkčná, ak je upchaté potrubie

Potrubie, ktoré sa bude čistiť vysokotlakovým spôsobom, sa rýchlo dostane do pôvodného stavu, dlhá hadica s dýzou na jej konci, ktorá sa pri čistení používa a je napojená na vodné čerpadlo s benzínovým motorom, je schopná dostať sa do potrubia dosť hlboko a dôkladne ho vyčistiť. Vysoký tlak vody pôsobí na nečistoty a tie sa oddelia z povrchu a vyplavia von.

Elektromechanické čistenie je spojené s využitím rotačného a vibračného pohybu oceľových špirál, ktoré vďaka týmto pohybom dostatočnou silou dokážu odstrániť nánosy špiny a mastnoty z potrubia. Tieto špirály sa dostanú aj do veľmi malých prierezov, ktoré takisto bez problémov vyčistia. Je to rýchle a ekologické riešenie problému s upchatým potrubím.

Kanalizačný poklop v exteriéri

Dostatočné vyčistenie kanalizačného potrubia je hlavným znakom oboch moderných a efektívnych metód, pri čistení vodou však treba dávať pozor na to, v akom prostredí ho využijeme, lebo hrozí vyliatie odpadu z potrubia do okolia. Firmy však okrem samotného čistenia vykonávajú aj iné potrebné inštalatérske práce, ktoré občania môžu využívať kedykoľvek potrebujú. Najlepšie je však haváriám predchádzať, a na to takisto dohliadne špecializovaná firma, ktorú môžete kedykoľvek osloviť.