Zelený čaj matcha sa stal obľúbenou pochúťkou u mnohých z nás. Nielen, že je zelený čaj chutný a má typickú lahodnú chuť, ale má aj mnoho blahodarných účinkov na organizmus a zdravie, ktoré stoja za zmienku. V prvom rade sa hovorí o množstve antioxidantov, ktoré zelený čaj obsahuje. Čaj matcha sa zaraďuje už k tzv. superpotravinám a to mu ešte viacej pridáva na hodnote. Ďalšou vlastnosťou, ktorú by sme mohli vyzdvihnúť je množstvo energie, ktorú zelený čaj dokáže nášmu telu odovzdať. Na rozdiel od iných čajíkov alebo kávy neobsahuje matcha čaj klasický kofeín, ale L-theín, ktorý energetizuje naše telo ďalej. Matcha napomáha rýchlejšie spaľovať tuky, odporúča sa teda pri redukčných diétach a zároveň má aj detoxikačné účinky. Čaj obsahuje bohaté množstvo minerálov a vitamínov, vie preto povzbudiť aj imunitný systém, znížiť cholesterol a má i ďalšie blahodarné účinky.

matcha čaj

Čaj matcha je preto skvelým nápojom, ktorý môžete aj vy smelo zaradiť do svojho jedálnička. Môžete ho piť úplne samostatne napríklad ráno a poobede, alebo keď si nájdete chvíľu času na relax a vychutnanie šálky čaju. Kvalita matcha čaju je tiež veľmi dôležité, nakoľko na trhu máme množstvo druhov a značiek, s ktorými sa môžete bežne stretnúť.

zelený čaj matcha

My vám odporúčame zelený čaj matcha totalvital.sk, ktorý je naozaj prvotriednej kvality a dokonca bio kvality, čo znamená, že rastlinky čajovníka sú pestované ekologicky a nie sú ničím chemickým ošetrované a postrekované. Už na prvý pohľad vám udrie do očí tá krásna farba a kvalita, ktorú tento bio čaj matcha má a výborná lahodná chuť, ktorú vytvára. Čaj je vo forme prášku a ten si môžete pripraviť ako horúci nápoj, čaj, alebo pridať pokojne napríklad do ovocného smoothie, ktoré si robievate. Uvidíte, ako vám zlepší váš energetický nápoj a dodá množstvo minerálov a vitamínov, ktoré telo tak veľmi potrebuje.