Poznáte to. Zakúrite si v dome, dosiahnete tak príjemnú teplotu, no po chvíli začne teplomer ukazovať stále menej a menej stupňov. Máte pocit, že sa v súčasnej dobe drahé teplo neudrží ani zďaleka tak dlho, ako by ste čakali, a preto musíte neustále kúriť. Problém nemusí byť len v mrazivom počasí, ktoré zúri za Vašimi oknami. Príčinou môže byť zlá izolácia domu, ale aj nesprávne osadené okná. Nemusíte ďalej len tipovať, kadiaľ teplo Vášho domova uniká. Rýchlo, presne a hlavne nedeštruktívnym spôsobom Vám pravdu ukáže kvalitné a precízne termovízne meranie Certifikaciabudovy.sk.

termovizia

To však nie je ani zďaleka všetko, čo viete termovíznym meraním odhaliť. Okrem detekcie tepelných mostov, či zle tesniacich okien a dverí môžete zistiť poruchy v podlahovom, stenovom alebo stropnom kúrení. Nemusíte tak rozbíjať celú podlahu, aby ste našli poruchu. Obrovskú službu Vám termovízia urobí aj pri problémoch s prasknutým potrubím v murive. Nerozbíjajte si domov a nehľadajte naslepo poruchové miesto. Lokalizujte ho jednoducho s termovíznym meraním, ktoré Vám ochotne zabezpečíme. Pomocnú ruku Vám termovízia podá aj včasnou detekciou miest s pravdepodobným vznikom plesne.

radiator

Tak môžete predísť nepríjemnému problému a plesniam, ktorých sa tak ťažko zbavuje, nedáte šancu. Staviate dom a nie ste si istí, či Vami zaplatená firma vykonala svoju prácu kvalitne? Nemusíte len dúfať, že sa nedbanlivo odvedená práca prejaví po rokoch. S termovíziou odhalíte nedostatočnú, či dokonca úplne chýbajúcu izoláciu vo Vašom dome a včas môžete zistené chyby reklamovať. Avšak namerať Vám nemusíme len budovy. Termovízia má svoje uplatnenie aj v oblasti technológií. Skontrolujete ňou fotovoltaické zariadenia, elektrické rozvádzače, či odhalíte prehrievanie rôznych elektrických spojov a káblov. Môžete si dať zmerať svoje mraziace zariadenia a včas odhaliť prípadné úniky chladu, prípadne zistiť poruchu v točiacich sa častiach motorov. Ako vidíte, termovízne meranie má širokospektrálne využitie. Jeho výhodou je jednoznačne rýchlosť a deštruktívnosť. S ponukou kvalitného termovízneho merania sme tu pre Vás.