Kuchyňa je miesto, kde väčšina z nás trávi či už chcene alebo nechcene veľa času. Či už je varenie naším koníčkom, alebo naopak iba nevyhnutnou povinnosťou, ide o dôležitú súčasť bývania. Práve preto záleží aj na výbere dizajnu kuchyne. Mal by byť zároveň presne podľa vášho gusta, teda ak milujete moderné kuchyne, majte takú aj vy! Ak naopak obľubujete klasické staršie kuchyne, choďte si za svojím cieľom.

kuchyna

My sa dnes zameriame na doplnok do skôr modernejších kuchýň, ktoré sú posledné roky veľkým trendom. Ide o sklenené zásteny do kuchyne, ktoré pasujú skôr do veľmi obľúbeného minimalistického štýlu. Zástena sa nachádza na stene pri dreze. Niekedy majú ľudia na tomto mieste kachličky a niekedy len samotnú stenu, čo je veľké riziko. Nakoľko sa pri varení a pripravovaní jedál vždy niečo zašpiní, stena potrebuje byť niečím chránená. A touto ochranou je zástena, o ktorej hovoríme. Ponúka veľké množstvo výhod, pretože je jednoducho udržateľná, nepotrebuje špeciálnu starostlivosť. Ak sa táto zástena zašpiní, stačí prejsť vlhkou utierkou a máte po probléme. Nemusíte sa ani báť, že by sa sklo pod vplyvom horúcej pary či dymu mohlo pokaziť. Je vyvinuté presne na podmienky v kuchyni, takže ho vodná para neprekvapí a odolá každému poškodeniu.

zastena

Môžete si vybrať z rôznych zásten, buď jednofarebnú alebo kľudne aj vzorovanú. Ľudia obľubujú napríklad vzor levandule, tulipánov, mozaiky či iných vzorov. Tento výber je čisto na vás, nakoľko vy viete, čo sa hodí ku vám do kuchyne najviac. Ponuka je však široká, a to je dôležité.

Nebojte sa vyskúšať práve sklenené zásteny, pri ktorých si prídu na svoje aj tí najnáročnejší! Vďaka ich praktickosti a skvelého jedinečného dizajnu zároveň sú jednotkou na trhu už pár rokov. Určite o skvelú investíciu, ak máte radi svoju kuchyňu a chcete sa v nej pri varení a upratovaní cítiť lepšie.