Mnoho budov, ktoré sa v súčasnosti stavajú alebo boli postavené len nedávno, nesú rukopis najmodernejších trendov v architektúre a dizajnovej tvorbe interiérov. K tomu prispievajú aj materiály, a tie si architekti a projektanti vyberajú podľa toho, či spĺňajú požiadavky pokrokových technológií, kvality a nadčasovosti. Sklenené prvky sú už takmer neoddeliteľnou súčasťou každej postavenej budovy.

Sklo je efektné v interiéri, ale aj v exteriéri

Dvere zo skla alebo zasklené steny či celé fasády budov už pokladáme za bežnú súčasť moderných stavieb. Ich obľúbenosť je daná hlavne praktickosťou skla ako materiálu, ktorý sa jednoducho udržiava, je nadčasový, patrí mu aj benefit v podobe priepustnosti svetla, pretože v čírej podobe dokáže do priestoru vpustiť svetlo a opticky ho aj zväčšuje, čo je prínos hlavne v menších priestoroch. Ani tam sa nemusíme báť využitia vlastností skla, práve naopak, stiesnené a tmavé miestnosti si sklo aj jeho schopnosť presvetľovať priam vyžadujú.

Na slovenskom trhu pôsobí spoločnosť LM-MONT, ktorá vznikla v roku 2008 a patrí k dynamickým a moderným spoločnostiam, ktoré sa venujú výrobe a realizácii sklenených a hliníkových konštrukcií. Dodávajú ich na stavby aj v ostatných častiach sveta, pretože sú známe ako jedinečné spojenie inovatívnych riešení a kvalitných materiálov. Oslovujú projektantov aj architektov, ponúkajú im realizácie na základe modernej technológie a so zárukou kvalitatívnej úrovne, čo dosahujú vďaka permanentnej inovácii výrobných procesov.

Nekonečné možnosti dizajnovej úpravy skla

Spoločnosť dodáva na stavby hliníkové a sklenené konštrukcie, medzi ktoré patria okná, dvere, steny a fasády. Všetky tieto prvky si vyžadujú okrem základných stavebných prvkov aj doplnkové súčasti, ktoré umožňujú ich bezproblémovú funkciu. K nutnej výbave patria závesy, kľučky, rozličné posuvné či otváracie mechanizmy, koľajničky, madlá a podobne. Jedným z nutných prvkov je aj TGPD20 https://lmmont.sk/produkt/tgpd20/, čo je označenie pre horný záves, ktorý je potrebný na upevnenie celopresklených stien. Vyrába sa z hliníka a jeho povrchová úprava je strieborný elox. Vhodný je na hrúbku skla 10 a 12 milimetrov.